Hidegburkolás
Csempe burkolása előtt fel kell mérni a burkolandó felületet. A régi csempét le kell verni a falról. A falfelületet alkalmassá kell tenni az új burkolathoz. A padló burkolatot nem feltétlenül kell felbontani, ugyanis rá lehet ragasztani az új járólapot a régire, ha az megfelelő stabilan fekszik. Ilyenkor egy mélyalapozóval érdemes kezelni a felületet, ami megköti a port. Ha szükséges aljzatkiegyenlítést végzünk vagy akár betonozást.
Különböző méretű csempék széles választékából dolgozhatunk. Figyeljünk, milyen helyre milyen típusú csempét választunk. Konyhai falra kisebb, fürdőszobába nagyobbat szoktak.
A kő mérete befolyásolhatja a rakás árát, ugyanis extra kicsi vagy nagy lappal, sokkal nehezebb dolgozni, mint egy átlagos középmérettel. A lapokat csemperagasztóval ragasztjuk a falra és padlóra. Padlófűtött vagy falfűtött helyiségekben (illetve kültéren) flexibilis ragasztót szoktunk használni. A flexibilis ragasztó fő tulajdonsága, hogy a hőmérsékletváltozás következtében táguló és zsugorodó mozgást jól tűri. Járólap mintáját feljelöljük a padlóra, hogy az teljesen megfeleljen elképzelésének. Az anyagot csempevágóval és flexel méretre vágjuk. Pozitív éleknél csempéhez színben illő élvédőt rakunk. Az összes csempe rakása után, (oldalfal, járólap, lábazat) kifugázzuk a burkolatokat. Száradási idő egy nap nagyjából, utána mondható késznek a hidegburkolás.